Węgiel brunatny jest bardzo wydajny

Kilka słów o węglu brunatnym

Dlaczego węgiel brunatny?

Na temat wykorzystania węgla brunatnego jako surowca w energetyce zawodowej pojawiają się różnorodne opinie. Nie brakuje opinii, że jest on mało konkurencyjny pod względem ekonomicznym. Jednak najcięższe zarzuty stawia się w kwestii ochrony środowiska. Jak zatem przedstawia się ta sprawa w rzeczywistości? Sytuacja wygląda następująco. Węgiel brunatny jest ekonomiczny. Cztery z pięciu wielkich elektrowni opalanych węglem brunatnym produkują energię tańszą niż najtańsza elektrownia pracująca na węglu kamiennym.

Węgiel brunatny jest najtańszy

Sprzyjające warunki geologiczne i zaawansowana technologia wydobycia powodują, że w przeliczeniu na wartość opałową węgiel brunatny jest najtańszym źródłem energii w Polsce i pozostanie takim w najbliższej przyszłości.

Zagrożenia środowiska naturalnego ze strony energetyki opartej na spalaniu węgla brunatnego są duże, tak jak w przypadku węgla kamiennego. Coraz powszechniejsze stosowanie nowoczesnych technologii przy istniejących surowych normach emisji zanieczyszczeń powoduje jednak, że uciążliwość tego przemysłu dla środowiska znacznie zmalała w ostatnich latach.

Na obciążenie środowiska wywołane działalnością górniczą składa się kilka rzeczy. Po pierwsze jest to całkowite przekształcenie powierzchni terenu w obrębie konturu budowanej odkrywki oraz przekształcenia hydrogeologiczne i hydrogeologiczne związane z odwadnianiem odkrywki.




W naszym składzie wykopaliście:

 opinie o węglu brunatnym  wgiel brunatny jako nawóż  węgiel kamienny kęsy opinie  tanie opal  tani opal wegiel orzech opinie  tani opal kokskwk marcel  węgiel brunatny wydajnosc  węgiel drzewnych jako opal  poinie tan8 opal  węgiel kamienny wydajność  dlaczego węgiel brunatny tak sie nazywa 


Odpowiedz